Promocje
Bluza Joma Gala
Bluza Joma Gala

89,00 zł

Cena regularna: 123,99 zł

Najniższa cena: 89,00 zł
szt.
Spodnie dresowe Joma Nilo
Spodnie dresowe Joma Nilo

99,00 zł

Cena regularna: 140,99 zł

Najniższa cena: 99,00 zł
szt.
Koszulka piłkarska Joma Winner
Koszulka piłkarska Joma Winner

59,00 zł

Cena regularna: 76,99 zł

Najniższa cena: 59,00 zł
szt.
Koszulka piłkarska Joma Winner junior
Koszulka piłkarska Joma Winner junior

59,00 zł

Cena regularna: 76,99 zł

Najniższa cena: 59,00 zł
szt.
Środowisko

 

Macron 4 The Planet obejmuje szereg inicjatyw, które firma podejmuje w celu promowania większego zrównoważenia środowiskowego. Ta „zielona” postawa ma wpływ na wszystkie obszary firmy, od produkcji towarów po ich dystrybucję. Świadomy wybór, który zaczyna się od stworzenia odzieży wysokiej jakości, zaprojektowanej tak, aby służyła przez długi czas przy zachowaniu niezmienionych właściwości technicznych. Oferowanie produktów wysokiej jakości, które są trwałe w czasie, oznacza produkowanie przy optymalizacji zużycia zasobów na co składa się: zmniejszenie zużycia energii oraz emisji szkodliwych substancji. Jedną z głównych inicjatyw jest produkcja coraz większej liczby ubrań z Eco-Fabric, z których 100% pochodzi z przetworzonego plastiku i posiada certyfikat Global Recycled Standard. Na przykład do produkcji jednej koszulki zużywa się 13 półlitrowych plastikowych butelek. Podjęto również wysiłki w zakresie optymalizacji i modyfikacji materiałów stosowanych w opakowaniach poprzez znaczne zmniejszenie zużycia papieru i wykorzystanie do produkcji toreb foliowych wykonanych w 100% z certyfikowanego plastiku pochodzącego z recyklingu.
 
Tkaniny Macron Eco są wykonane z nici, która jest w 100% z recyklingu poliestru PET i posiada certyfikat Global Recycle Standard.

PET to materiał wytwarzany z ropy naftowej lub gazu ziemnego, który może być w 100% poddany recyklingowi, dzięki czemu powraca na rynek w postaci nowych, zrównoważonych ekologicznie produktów. W szczególności PET zebrany po pierwszym użyciu jest rozdrabniany na wióry o grubości 2 mm, a następnie poddawany obróbce w celu uzyskania nici gwarantującej taką samą wydajność jak nici pierwotnej. Nić nie traci swoich pierwotnych właściwości podczas obróbki i z tego powodu może być wielokrotnie poddawana recyklingowi. Wreszcie, w porównaniu z pierwotnym poliestrem, poliester PET z recyklingu ma tę zaletę, że wymaga mniej energii podczas łańcucha produkcyjnego.
 
 
 

 

 
 
 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 250,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl